Haber

AstraZeneca, Kanada’daki araştırma faaliyetlerini genişletiyor

Kanada hükümeti dün, Kovid-19 aşısını üreten İngiltere merkezli AstraZeneca’nın bilimsel araştırma faaliyetlerini genişletmek için Kanada’yı seçtiğini duyurdu. Öte yandan Almanya merkezli BioNTech, ocak ayında İngiltere hükümeti ile mRNA bazlı bir kanser aşısı konusunda iş birliği yapacağını duyurmuştu.

Kanada Başbakanlık Ofisi yaptığı açıklamada, AstraZeneca’nın Ontario eyaletindeki genel merkezi aracılığıyla Kanada’daki araştırma faaliyetlerini genişleteceğini ve ülkenin biyo-üretim sektörlerine yaptığı önemli küresel yatırımla “kanser gibi karmaşık hastalıklar için tedaviler” geliştireceğini söyledi. Dün.

Merkezi Cambridge, İngiltere’de bulunan ?AstraZeneca, dünya çapında 83.000’den fazla çalışanı olan ve onkoloji, solunum ve immünoloji alanlarında bilimsel tedavilere odaklanan küresel bir biyofarmasötik şirketidir. Şirket, Kovid-19 salgınında aşı üreten firmalardan biri haline gelmişti. AstraZeneca aşısı Vaxzevria, mRNA tabanlı değildir, ancak koronavirüs başak proteininin genetik kodunu içeren zararsız, zayıflatılmış bir hayvan virüsü içerir. Öte yandan İngiltere Sağlık Bakanlığı ile Almanya merkezli BioNTech, Ocak ayında mRNA tabanlı bir kanser aşısı için ortak olacağını açıklamıştı.

geyve-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu