Teknoloji

Yabancı Dil Öğrenimi Tarih Yazıyor: Yapay Zeka Sayesinde Artık 28 Farklı Dili Kendi Sesinizle Konuşmak Mümkün!

2023 yılının ilk aylarıyla birlikte hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen yapay zeka teknolojisi, artık hemen hemen her segmentte etkin bir rol oynuyor. Ancak seslendirme ve çeviri söz konusu olduğunda yeni teknolojinin bu alanları fethettiğini söylemek mümkün. Öyle ki artık ünlü yapay zeka araçlarıyla klonlanmış seslerimizi kullanarak 28 farklı dilde konuşabiliyoruz. Detaylar burada…

Kaynak:https://elevenlabs.io/voice-lab

2023 yılında gelişimini hızlandıran yapay zeka teknolojisi, ses klonlamaya ve dil öğrenmeye bakış açımızı tamamen değiştirdi.

Öyle ki, yeni teknoloji sayesinde gerçek hayatta yaratılması mümkün olmayan müzik kesitleri ve röportajlar yapıldı. Üstelik yapay zeka sayesinde istediğimiz metinleri birçok dilde seslendirebildiğimizi de fark ettik.

Artık yeni bir yapay zeka desteği sayesinde yirmiden fazla yabancı dili doğrudan kendi sesimiz üzerinden konuşabiliyoruz. Nasıl? Her zamanki gibi ElevenLabs’a teşekkürler.

Sosyal medyada gündem olan pek çok yapay zeka müziğine imza atan ses klonlama platformu, kullanıcıların 28 farklı dilde kendi sesiyle konuşmasına olanak sağlıyor.

Farklı dillerde kendi sesinizle konuşmak istiyorsanız öncelikle ElevenLabs’ın VoiceLab bölümü üzerinden 1-3 dakikalık net ses kaydınızı platforma yüklemelisiniz.

Oluşturduğunuz ses klonunuz kullanıma hazır olduğunda, platformda bulunan “Konuşma Sentezi” özelliği ile desteklenen 28 farklı dilde yazdığınız rastgele bir metni kendi sesinizle kolayca seslendirebilirsiniz.

İşte çığır açan AI özelliğinin kısa bir örneği:

ayancikajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu